GOTS Sertifikalı 5 Organik Marka

GOTS (Global Organik Tekstil Standardı) Nedir?

Global Organik Tekstil Standardı İnternational Working Group (Uluslararası Çalışma Grubu) tarafından 2005 yılında oluşturulmuş özel bir standarttır.

Bu standardın amacı; ürünün organik ham maddeyle yapılıp yapılmadığı, üretim koşulları, yeri ve etiketleme aşamasının da dahil edilerek tüketiciye güvenilir bir üretim sürecini göstermektir.

Böylelikle GOTS Sertifikası almış üreticiler dünya çapındaki tüm pazarlarda ürünlerinin organikliğini kanıtlamış olur ve ürünlerinin ihracını yapabilir.

GOTS (Global Organik Tekstil Standardı) Sertifikası Nedir?

Global Organik Tekstil Standardı Uluslararası Çalışma Grubu 4 ülkenin üyeliğinden oluşur. Bu ülkeler; OTA (ABD), IVN (Almanya), Soil Association (İngiltere) ve JOCA (Japonya).

Bu sertifika ile tekstil ürünleri güvence altına alınır. Bu sertifikayı almaya hak kazanan ticari kuruluşların ürünlerin üzerinde GOTS logosunun kullanılmasına izin veren bir lisansa da sahip olması gerekir.

GOTS hakkında detaylı bilgi almak için https://www.dogal.com/organik/organik-tekstil-sertifikasi/ ‘nı ziyaret edebilirsiniz.

GOTS SETİFİKALI 5 İP MARKASI

1) PACCO BABY

Pacco Baby organik ve el yapımı anne&bebek ürünleri tasarlıyor. Hedefi, doğal yaşamı bozan, çevreye ve sağlığa zararlı konvansiyonel üretimden uzak bir anlayışla doğal, sağlıklı ve modern ürünler geliştirmektir.

%100 Organik pamuk el örgü ipleri, %100 naturel yünler ve hem anneler hem bebekler için çok çeşitli el örgüsü ürünler sunuyorlar.

%100 Organik pamuk el örgü ipleri için tıklayınız.

Nasıl başladıklarını ise şöyle anlatıyorlar;

“Hiç durmadan üreten ancak şehirdeki kadar fırsat bulamayan, desteğe ihtiyaç duyan becerikli kadınlarımızla çalışmayı istedik. Kapı, kapı dolaştık… Mardin’de müthiş becerikli kadınlarımızla tanıştık. İki yıl süren numune çalışmalarının ardından becerikli kadınlarımıza ithafen, 2017 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hayata geçtik. Mardin’den İstanbul’a tüm kadınlarımızın büyük bir sevgi ve sabırla hazırladıkları ürünlerimizin satışı ile yine Anadolu’daki çocukların eğitimine katkıda bulunmayı, onlarla bilgi, birikim ve sevgimizi paylaşmayı istiyoruz.

Çok Üret, Az Tüket, Basit Yaşa’ sloganı ile çıktığımız bu yolda daha çok üretip, daha az tüketen insanlarla dolu, doğal ve sağlıklı bir yaşamı destekliyoruz. El örgü sanatını geliştirerek sürdürmek ve şehirli kadınlarımızı üretmeye teşvik etmek için bitmiş ürünlerimizin yanı sıra Organik Pamuk El Örgü İplerimizi de satış sunduk. Şehirli kadınlarımızı, Anadolulu kadınlarımız ile yakınlaştırmayı, doğaya ve doğal olana dönmelerine yardımcı olmayı, daha çok üretip, daha az tüketerek, basit, sağlıklı ve huzurlu bir yaşama katkı sağlamayı hedefliyoruz. “

Daha fazla bilgi için https://www.paccobaby.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz. ????

2) BABYTOLY

Babytoly, etik anlayışa, çevre dostu ürünlere, kaliteye, sürdürebilirliğe, kadının güçlendirilmesine odak olmuş ve bunları yaşam tarzı olarak benimsemiş bir marka.

Babytoly’de organik örgü ipleri, oyuncaklar, bebek örgüleri, hediye setleri ve kişiye özel tasarım örgüler bulabilirsiniz.

Organik örgü ipleri için tıklayınız.

 

Hikayelerinde dikkat çekmek istedikleri noktalardan şu şekilde bahsediyorlar;

“Dünyaya yeni katılan bebekler henüz çok hassaslar ve en iyisini hak ediyorlar. Babytoly ailesi olarak büyük heves, yaratıcılık, dayanışma ve paylaşım ile çalışıyoruz. Bebeğinizin sağlığı için en iyisini düşünüyor ve sunuyoruz. Ürünlerimiz, bebeğinizin sağlığı için en doğal, ilaçsız, katkısız, kaliteli ve saf %100 Organik Pamuk’ tan üretilmektedir ve uluslararası GOTS sertifikalıdır. Konvansiyonel (üretiminde kimyasal madde kullanılan üretimlerden ortaya çıkan ürünler) pamuk ürünlerinin içeriğindeki kanserojen ve zehirli kimyasal maddeler bebeklerinizin hassas ciltleri için çok tehlikeli riskler doğurur. Organik pamuk ürünleri tercih ederek bebeklerinizi kimyasaldan ve bu ciddi sağlık tehditlerinden koruyabilir; değerli bebeklerinizin hayat boyu vücutlarında birikecek olan kimyasalı ve meydana gelebilecek alerjik reaksiyonları önleyebilirsiniz.

Değerli bebeklerinizi büyütürken sağlıklı ve organik babytoly ürünlerimizi tercih ederek bebeğinize daha sağlıklı ve çevre dostu bir yaşam sağlamanın yanında, doğal yaşamı ve ekosistemi desteklersiniz, ve Türkiye’deki Anadolu kadınlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlamış olursunuz.”

Daha fazla bilgi için https://www.babytoly.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz. ????

3) ECO BEBEK

Ecobebek sitesinde bebekler ve anneler ile ilgili birçok organik ürün bulabilirsiniz.

Organik pamuk el örgü ipinden giyime, oyuncaktan temizlik ürünlerine kadar farklı kategorilere sahip ecobebek markasını merak ettiyseniz hemen incelemeye başlayın.

Organik pamuk el örgü ipleri için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için https://www.ecobebek.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz. ????

4) ORGANICERA

Organicera birçok marka tarafından hazırlanan organik el örgüsü ürünlerin satışını yapıyor. Ürünler organik ipler seçilerek, özenle sizlere sunuluyor.

El örgüsü dışındaki kategorileri şunlar; Bebek, Çocuk, Anne-Baba, Ev, Temizlik, Bakım, Oyuncak, Gıda.

Aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

El Örgüsü & Triko kategorisi için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için https://www.organicera.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz. ????

5) ORGANIC BONNY BABY

Organic Bonny Baby GOTS sertifikalı organik pamuk ipler ile üretilen sağlıklı giysiler, oyuncaklar üretmektedir.

Kendilerini, “Organic Bonny Baby, sağlıklı nesiller için GOTS Sertifikalı organik pamuk ipleri ile kendi renk ve tasarımları ile handmade, organik bebek ürünleri ve oyuncakları üreterek, bizden sonraki nesillere, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak düşüncesiyle üretim yapmaktadır. Organic Bonny Baby ürünleri, oluşturduğu tasarımlar, kullanılan materyaller ile çocuklarımızı korumayı amaçlar.

Ürünlerimizde kullanılan iplikler uluslararası geçerliliği olan GOTS sertifikalı pamuk ipleri olup kimyasal boya, işleme hammaddesi vb. bulunmayan organik iplerdir. Ürünlerimiz makine kullanılmadan elde üretilmektedir.” şeklinde açıklıyorlar.

Bebekleriniz için patik, şapka-atkı, giysi, oyuncak, hediye sepetleri bulabileceğiniz Organic Bonny Baby markasını hemen takip edin.

Daha fazla bilgi için http://organicbonnybaby.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz. ????

Herkes kendinden çok bebeği için en iyisini ister ve araştırır, bulur. Araştırma işinizi bir nebze kolaylaştırmak için yaptığım bu liste umarım hoşunuza gitmiştir.

Unutmayın ki sadece bebeğinizin sağlığı değil önce kendi sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bu yüzden bu liste genelde bebeklere yönelik gözükse de yetişkinler de sağlığı için organik ipleri tercih etmeli, ettirmeli!

Sağlıklı nesiller için el ele verelim.

Organik ürünleri tercih edelim.

Tavsiye etmekten çekinmeyelim.

Sağlıklı, sevgi dolu ve örgülü günler dilerim. ????

2 thoughts on “GOTS Sertifikalı 5 Organik Marka”

  1. Merhaba. Pacco Baby Koyu Gri Sertifikalı %100 Organik Pamuk El Örgü İpi’ni aldım ama kaşkoö bitmeden ip bitti. Nereden edinirim bilginiz var mı ?

  2. Merhaba, Pacco Baby ipleri 105 metredir. O yüzden projenize göre 1’den fazla ip almanızı gerektiren durumlar olabilir. Yazı içerisinde belirttiğim gibi kendi siteleri, yani paccobaby.com web adresi üzerinden temin edebilirsiniz. Kolay gelsin. 🙂

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart