Hakkımızda

Hikayemiz

Yolculuğumuz 2019 yılında başladı. Yoğun araştırmalar, öğrenme süreçlerinden geçtikten sonra temellerini attığımız, çeşitli organik örgü ürünler üreten markamız 2019 yılından bu yana gelişmeye devam ediyor.

Bu noktaya gelene kadar birçok ürün denemeleri yapıldı, çeşitli eğitimler alındı ama en önemlisi değerlerimizi oluşturmak için önce kendi hayatımızdaki değişimi benimsedik ve bunları markamıza da uygulamaya karar verdik.

Organik ham madde seçiminin hem doğamız hem kendimiz için zararsız olduğunu bildiğimizden zararlı olan ham maddeleri kullanmamayı tercih ettik.

Bir ürünü uzun süre kullanabilmenin hayatımızı birçok açıdan kolaylaştırdığını sizlerin de yaşamasını istedik. Sürdürülebilir ürünlerin bütçenizi yormadığını, doğa için çok fazla atık üretmediğini deneyimlemeniz için sürdürülebilir ürünler yapma gayretine girdik.

Kadınların geri planda kalmasına izin vermedik ve kadın istihdamı ile beraber kadınlara ekonomik özgürlük ve terapi niyetinde 🙂 bir iş imkanı sağladığımız için içimiz rahat. Nice güzel hikayeyle karşılaşmak da bizi büyüten asıl güçlerden biri.

Bilinçli ve adil şartlarda üretimi desteklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sizleri de bilinçli türetici olmaya davet ediyoruz.

Sevgiler,

İlmekoloji Ekibi

Ekibimiz

Ekibimiz; doğayı, yeryüzünü, kadını, adil olmayı önemseyen çalışan ve ilmekologlardan oluşmaktadır.

İlmekolog, ilmek ve -olog takısının birleşimiyle türettiğimiz bir kelimedir. İlmek bilimini icra eden anlamına gelir.

İlmekoloji, ilmek ve -oloji takısının birleşimiyle ortaya çıkmış olup “ilmek bilimi” anlamını taşır. 🙂

Zuhal Tuzcu

Kurucu

Merhaba, ben Zuhal. İlmekoloji'nin kurucusuyum. Üniversiteden sonra, kurumsal iş hayatının bir çalışanı olduğum dönemde içimdeki girişimcilik hissi beni dürtmeye başlamıştı.Devamını oku...

İlayda Bilek

Marka Danışmanı

Merhaba, ben İlayda! İlmekoloji'nin marka danışmanıyım. İlmekoloji'yi büyütürken beni en çok motive eden şey bunu güzel bir amaç uğruna yapmak.Devamını oku...

Lalegozel Hojalyyeva

Örgü Ekibinde İlmekolog

Merhaba, ben Lale. 31 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Ev hanımıyım. Hobi olarak örgü örüyordum.Devamını oku...

Ayşegül Topdağ

Örgü Ekibinde İlmekolog

Merhaba, ben Ayşegül. 44 yaşındayım. İzmir/ Urla'da yaşıyorum. 3 çocuk annesiyim. Örgü örmeyi çok seviyorum.Devamını oku...

Sevgi Ulu

Örgü Ekibinde İlmekolog

Merhaba, ben Sevgi. 32 yaşındayım. Tekirdağ'da yaşıyorum. Kimya teknisyeniyim. Evliyim ve 1 çocuğum var. Küçüklüğümden beri örgü örüyorum.Devamını oku...

Doğa Dostu Ürünlerimizi Görmek için Tıklayınız!

Sürdürülebilir, doğa dostu bir hayata geçmek zor değil. 🙂

Shopping Cart